Výstava – Květnové povstání 1945 v Železném Brodě

 

Běliště, 18.5. – 12.7.2020

út – ne 9–12, 13–16

 

Od úterý 19. května 2020 se bude konat v národopisné expozici Městského muzea na Bělišti výstava Květnové povstání 1945 v Železném Brodě. Výstava připomene 75. výročí Květnového povstání, které propuklo 3. května 1945. Vedle samotných bojů přibliží průběh jednání posádkového velitelství se zástupci Železného Brodu, odchod německé armády z města, pomoc transportu osvobozených polských vězňů z koncentračního tábora v Rýnovicích a příjezd Rudé armády.

 –-

Josef Řezáč – Jirkov– Železný Brod – výroba moderní bižuterie

 
Městské muzeum v Železném Brodě – sklářská expozice
od 8. března 2020
 
Neprávem pozapomenutou osobnost Josefa Řezáče, jednoho z prvních absolventů sklářské školy a úspěšného podnikatele – výrobce moderní bižuterie a jeho úspěšnou firmu bychom chtěli připomenout malou výstavou ve sklářské expozici muzea. Na ní vystavíme ukázky z jeho bohatého sortimentu skleněné bižuterie, ale i šperky z drahých kamenů, stříbrné tepané brože i smaltované brože jeho dcery Hany, absolventky sklářské školy, jejíž připravované zapojení do rodinné firmy zmařil únorový převrat v roce 1948.
 

 


 

Sklářské symposium LSD 2019

 
Městské muzeum v Železném Brodě – sklářská expozice
 
Výsledná díla čtyř účastníků osmého ročníku sklářského symposia Letní sklářská dílna můžete vidět ve sklářské expozici městského muzea. Letošní ročník se odehrával v huti sklářské školy, kde tvořili Irena Czepcová, Marta Havlíčková a Tadeáš Podracký, a v dílnách firmy Detesk, kde realizoval své návrhy Jan Hásek.
 
Letní sklářská dílna 2019 se konala za finanční podpory Města Železného Brodu a železnobrodské firmy Detesk.
 

 

ŽIVOT NA BĚLIŠTI. Hra pro celou rodinu!

Život na Bělišti je název nové interaktivní hry pro děti, rodiče i prarodiče, která hravou formou provede po národopisné expozici Městského muzea v Železném Brodě.
 

Na Bělišti na vás čeká Bróža, kluk narozený před sto lety, který bude vaším průvodcem po Bělišti a povypráví vám o své rodině a životě. Připravil si pro vás spoustu zábavných úkolů a šifer, s nimiž budete pátrat po starobylém nápisu. Přijďte se s ním seznámit, nudit se určitě nebudete!