Listopad 1989 v Železném Brodě očima pamětníků

 
Výstava připomene listopadové události roku 1989, od kterých, právě v těchto dnech, uplyne třicet let. Je zaměřena na regionální události, v kontextu s celorepublikovým dějinným přesahem. Koncepce je postavena především na rozhovorech s pamětníky tehdejších událostí a je doplněna dobovými dokumenty a fotografiemi.
 
Výstava se koná ve dnech 15. – 24. 11. 2019 v zasedací místnosti Městského úřadu v Železném Brodě (nám. 3. května 18 – budova „B“, 3. patro) a můžete ji navštívit od 13 do 16 hodin.  Od 25. listopadu se přesune do národopisné expozice Městského muzea v Železném Brodě na Bělišti.
 
Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 15. listopadu 2019 v 17 hodin.

 

Vánoční trhy na Bělišti 2019

Tradiční trhy v roubeném stavení začnou v prvním adventním týdnu ve středu 4. prosince. Hned první den si můžete přijít poslechnout nejen vánoční písně v provedení hudebního souboru My Gospel ze Železného Brodu. Sbor nadšenců se stejnou vášní pro hudbu a zábavu vedený sbormistryní Věrkou Strouhalovou vystoupí od 16.30 hodin. V pátek 6. prosince předvede svůj talent swingový orchestr Rudy Mülera, složený z žáků místní Základní umělecké školy (od 16 hod.). Sobota bude tradičně věnovaná dětským návštěvníkům. Od 14 hodin zahraje Loutkářský soubor Na židli z Turnova Pohádky o pejskovi a kočičce.
Dále se můžete těšit na ukázky řemesel, bohatou nabídku nového vánočního a dárkového zboží, výrobky Sdružení zdravotně postižených, výtvarné dílny Střediska volného času Mozaika a Rodinného centra Andílek. Chybět samozřejmě nebude občerstvení v podobě koláčů, vánoček, štol a zahřát se můžete teplým moštem, medovinou či oblíbeným Bělišťákem.
Těšíme se na vaši návštěvu!