Letní sklářská dílna 2012 – 2016

 

Městská galerie Vlastimila Rady
náměstí 3. května 1
2.9.–2.10.2016
úterý – neděle 13–16 hodin

 
Sklářské symposium Letní sklářská dílna má za sebou již čtyři úspěšně proběhlé ročníky, jichž se zúčastnily téměř tři desítky sklářských umělců z České republiky, Polska i Německa. V huti sklářské školy výtvarníci tvořili na společné téma „Prostřený stůl“. Na výstavě budou zastoupena díla všech dosavadních účastníků a v sobotu 17. září k nim přibudou čerstvé výsledky letošního jubilejního pátého ročníků symposia.
 
Vernisáž výstavy proběhne 1. září v 17 hodin a vernisáž výsledků 5. ročníku LSD proběhne v sobotu 17. září v 15 hodin.
 
http://muzeumzb.cz/wp-content/uploads/2016/08/Plakát_výstava_Galerie_Vl.jpg
 

Mizející svět sklářských dílen

 
2. srpna – 2. října 2016
úterý–neděle 9–12 a 13–17 hodin
Městské muzeum v Železném Brodě – Běliště
 
Z rozsáhlého souboru kolorovaných i černobílých dokumentárních kreseb Jablonecko jsme pro prázdninovou výstavu vybrali kresby zachycující mizející svět prvních mačkáren, brusíren a sklářských dílen na Jablonecku a Železnobrodsku, tak jak jej na počátku 60. let 20. století zachytil etnograf Josef Václav Scheybal.
 
 

SKLO A DESIGN

 
1. července – 2. října 2016
úterý–neděle 9–12 a 13–17 hodin
Městské muzeum v Železném Brodě – sklářská expozice
 
Tradiční velká prázdninová výstava uměleckého skla a produktového designu se v letošním roce nebude konat v budově sklářské školy z důvodu přípravy rozsáhlé rekonstrukce výměny oken.
Sklářská škola představí aktuální tvorbu studentů v expozici Městského muzea. Reprezentativní výběr nejlepšího uměleckého skla a produktového designu z posledních dvou let přiblíží návštěvníkům pestré možnosti zpracování skla v technikách broušeného, rytého a malovaného skla, skleněné tavené plastiky, skleněných figurek, zpracování technického skla u kahanu nebo hutně tvarovaného skla. Obor Produktový design bude prezentovat realizace v širokém spektru materiálů a technologií – produkty, které vznikají především ve spolupráci s konkrétními firmami nebo jako modely pro designérské přehlídky. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 30. června v 10.00 hodin. Výstava bude pro veřejnost otevřená během otevírací doby muzea.