Vyšel katalog sbírky skla a bižuterie!

Městské muzeum vydalo reprezentativní katalog svých sbírek skla a bižuterie, který ilustruje historii sklářské výroby v Železném Brodě a blízkém okolí. Na stodvacetiosmi stranách se v šesti tematických kapitolách představují předměty charakteristické pro zdejší sklářskou výrobu – skleněné figurky, tavené plastiky, umělecké sklo i bižuterie. Fotografiím předchází text o historii sbírky skla a texty shrnující historii sklářské školy, uvádějící přehled meziválečných sklářských podnikatelů a Železnobrodského skla. Vůbec poprvé se tak dostává ke čtenářům ucelenější přehled o sklářské výrobě na Železnobrodsku.

Katalog si můžete za cenu 100Kč zakoupit v prodejně muzea na náměstí 3. května během otevíracích hodin muzea. Případně volejte na tel. 483 389 081.