Velikonoční jarmark na Bělišti

 

23.– 25. března 2018
pátek – neděle 9.00–17.00 hod.

Jarmark v národopisné expozici se koná každoročně týden před Velikonocemi, a jelikož Velikonoční pondělí v roce 2018 připadá na 2. dubna, uskuteční se letos těsně po nástupu jarní rovnodennosti. Může se stát, že bude Běliště zapadané vrstvou sněhu a tak se budeme snažit vytvořit jarní atmosféru alespoň uvnitř domu.
Kromě bohatého výběru velikonočního a řemeslného zboží – jarních dekorací, kraslic, pomlázek, řehtaček a perníčků – se můžete jarně naladit některou z doprovodných akcí. V pátek od 16 hodin vystoupí s dechovými nástroji žáci Základní umělecké školy pod vedením Rudy Müllera a v sobotu od 10 hodin divadlo Rolnička z Liberce zahraje osobitě zpracovanou a o lidové písničky doplněnou pohádku O kohoutkovi a slepičce. V neděli se programu před domem ujmou rodinná centra Andílek ze Železného Brodu a Semínko země Semily, která sehrají od 10.30 a 14.30 hod. Velikonoční pohádku o kohoutech, bouřce a duze. Připraví si pro děti vlněnou dílničku s výrobou beránků a oveček, ptáčků, zajíčků a kuřátek a těšit se můžete na hledání pokladu s velikonočním zajíčkem.

Chybět samozřejmě nebudou výrobky z dílny Sdružení zdravotně postižených, tradiční Bělišťák, koláče, mazance, jidáše a další dobroty. Děti se zabaví v prvním patře domu, kde pro ně Středisko volného času Mozaika připraví výtvarnou dílnu. Akce bude zpestřena předváděním řemesel. Obdivovat můžete paličkování krajek, výrobu kraslic, patchwork, pletení pomlázek a artyčokovou techniku.

–––-

––––––