Jana Kasalová jr. – Vzkazy odjinud

Městské muzeum v Železném Brodě – Běliště
22. května – 2. září 2018

Jana Kasalová jr. pochází ze Železného Brodu. Studovala malířství u profesora Jiřího Načeradského (žáka Vlastimila Rady) na Fakultě výtvarných umění v Brně a postgraduální studium umění na Universidad Complutense v Madridu a Cuence ve Španělsku. Žila a tvořila v Londýně, Paříži a New Yorku, samostatně vystavuje doma i v zahraničí. Věnuje se především kresbě a malbě, tvorbě audiovizuálních instalací, videoartu a fotografii. Ve své tvorbě se dlouhodobě zabývá interpretací krajiny a kartografe, těla a lidské stopy v krajině, nebo pojmem zvířete a proměny v něj. Jejím hlavním tématem je objevování jako proces, hledání lidské orientace ve skutečném prostoru a čase. V národopisné expozici Městského muzea na Bělišti představí výběr z kreseb, které se zabývají počátkem života, písma a paměti.

www.kasalova.eu

foto Karel Cudlín