Vánoční trhy na Bělišti

.– 9. prosince 2018 , od 9.00 do 17.00 hod.

Aby pro vás nebylo předvánoční období jen obdobím shonu, zveme vás na tradiční vánoční trhy do národopisné expozice. V druhém adventním týdnu si můžete odpočinout a nasát jedinečnou vánoční atmosféru ve vyzdobených prostorech Běliště. Od středy do neděle budete mít možnost nakoupit dárky a vánoční zboží, nákupem drobných výrobků a bylinek podpořit činnost Sdružení zdravotně postižených ze Železného Brodu, občerstvit se teplým moštem či oblíbeným Bělišťákem a dalšími pochoutkami. Po celý týden budou pro menší návštěvníky probíhat výtvarné dílny Střediska volného času Mozaika. Obdivovat můžete také řemeslnou zručnost paní Stanislavy Mlejnkové, která předvede zdobení vánočních ozdob artyčokovou metodou, paní Věry Polákové, která bude tvořit ozdoby a přáníčka technikou paličkované krajky a výrobky z papírového pedigu a patchworku paní Aleny Matějkové. V přízemí domu budou trhy provázeny prodejní výstavou malířky, kreslířky a grafičky Ivany Kantůrkové.
Koncem týdne budou trhy zpestřeny kulturním programem. V pátek od 16 hodin vystoupí před domem s dechovými nástroji žáci Základní umělecké školy pod vedením Rudy Müllera. V sobotu od 11 hod. sehraje liberecké divadlo Rolnička v půdních prostorech vánoční pohádku „O tom, co se možná stalo“. Odpoledne vás Rodinné centrum Andílek vyzve, abyste vytvořili ozdobu na vánoční stromek, který bude zdobit nové prostory centra v budově pošty. S Andílkem si budete moci vyrobit i papírového anděla či ozdobičky, které si potom budete moci odnést domů.
Těšíme se na vaši návštěvu!

–––––––––-

–––––