Historie zachycená na skle – skleněné negativy v muzejních sbírkách

5.12.2020 – 28.2.2021, Běliště

Výstava s názvem Historie zachycená na skle – Skleněné negativy v muzejních sbírkách je jedním z výstupů několikaletého projektu s názvem Brána do světa sbírek, na kterém spolupracuje Muzeum Českého ráje v Turnově s Muzeem keramiky v polském Boleslavci. Součástí projektu byla také spolupráce s Městským muzeem v Železném Brodě, pro které byla v Turnově zdigitalizována jeho sbírka skleněných negativů. Stejně tak bylo učiněno v blízkých Semilech. Práci nově vybudovaného turnovského digitálního pracoviště, které si dalo za prvořadý cíl zpracovat zdejší skleněné negativy, je možné shlédnout na právě prezentované putovní výstavě představující staré obrazy ze Železného Brodu, Semil, polského Boleslavce a práce turnovských fotografů.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu spolupráce INTERREG Česká republika – Polsko 2014–2020.