Letní sklářská dílna 2022

Jedenáctým ročníkem Letní sklářské dílny otevíráme druhou dekádu pořádání této akce. Sympozium se opět koná v mezinárodním formátu, přičemž počet zahraničních účastníků letos poprvé převyšuje zastoupení českých tvůrců. Popáté se do projektu zapojuje firma Detesk, která vytvořila technologické a materiálové zázemí pro jednoho ze sedmi účastníků (Tomáš Košťál). Hlavní místo pro tvůrčí setkání umělců i tentokrát nabídne zdejší sklářská škola, která poskytuje nejenom svou sklářskou huť, ale také provoz broušeného a malovaného skla. Někteří účastníci sympozia připravili přednášku, která představí jejich další tvorbu – tyto prezentace jsou určené nejenom žákům a pedagogům, ale jsou volně přístupné i pro veřejnost a uskuteční se ve školní aule vždy od 17 hodin. Školní sklářská huť je po dobu konání sympozia (5. – 7. září 2022 od 8.00 – 12.00) rovněž přístupná veřejnosti.

5. 9. 8–13 h / sklářská huť: Marian Volráb (CZ), Palo Macho (SK)
17–18 h / přednáška, aula školy: Palo Macho (SK)
6. 9. 8–13 h / sklářská huť: Ida Siebke (NOR), Jeanne-Sophie Aas (NOR)
17–19 h / přednášky, aula školy: Ida Siebke (NOR), Jeanne-Sophie Aas (NOR)
7. 9. 8–13 h / sklářská huť: Jaroslav Bejvl (CZ), Kjersti Johannessen (NOR)
17–19 h / přednáška, aula školy: Kjersti Johannessen (NOR), Jaroslav Bejvl (CZ)

Vernisáž výstavy s výsledky sympozia: Městské muzeum, v rámci sklářských slavností Skleněné městečko, v sobotu 17. 9. v 15 hodin.
Mezinárodní sklářské sympozium je podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.