Zvolte jazyk

Nová expozice: prvotřídní vizuální zážitek

Naše nová expozice uměleckého skla slibuje prvotřídní vizuální zážitek pro všechny návštěvníky. Při realizaci nové expozice jsme kladli důraz na hledání nejoptimálnějších světelných podmínek, které jsou pro expozici skleněných exponátů zásadní. Správné světlo je totiž pro nacítění skleněných exponátů ten nejdůležitější faktor.

V sále Libenského a Brychtové jsou skleněné plastiky umístěny v měkkém rozptýleném denním světle tak, aby vynikla jejich monumentalita a zároveň křehkost. Část expozice je naopak bez přístupu denního světla a jednotlivé exponáty jsou nasvícené tak, aby vynikly jemné rytiny, malba, či precizní broušení. Výstavní plochu rozšiřujeme nově o expozici železnobrodského figurkářství, kterou návštěvníkům podáváme neobvyklou formou.

Pro naše nejmenší návštěvníky jsme připravili dětský koutek, kde si mohou užít navlékání korálků a zapojit se do tvůrčích aktivit. Interaktivní pracovní listy a hra o skle na dotykových displejích zpříjemní čas strávený v muzeu a přiblíží jim fascinující svět skleněných výtvorů. V dětském koutku je pro děti přichystána rozměrná kuličkodráha, od které se nebudou chtít odtrhnout.

V muzeu budete moci zhlédnout kultovní krátké filmy o skle, jako například Inspiraci od Karla Zemana nebo Skleněnou suitu od Karla Barocha. Na interaktivních displejích se dozvíte více o železnobrodském sklářství, jeho historii a technikách.

Nemůžete odcházet s prázdnou! Naše muzejní prodejna nabízí zboží od místních sklářů, které si můžete odnést jako jedinečný suvenýr nebo originální dárek. K mání budou i tiskoviny v podobě publikací, katalogů, knih, monografií, brožur či pohlednic a chybět nebudou ani turistické suvenýry.

Těšíme se na vaši návštěvu a věříme, že naše nová expozice uměleckého skla vás okouzlí a poskytne vám nezapomenutelný kulturní zážitek.

Zdenek Juna
Nová expozice