Zvolte jazyk

Jeanne-Sophie Aas LSD 2024

Letní sklářská dílna (LSD) 2023 v Železném Brodě hostila sedm účastníků. Mezi nimi byla i norská sklářská výtvarnice Jeanne-Sophie Aas, která vytvořila optické objekty z křišťálového skla.

LSD 2022 part two Siebke - Johannessen - Aas

Letošního mezinárodního symposia se díky dotaci z fondů EHP a Norska mohly zúčastnit i tři norské sklářské výtvarnice Jeanne Sophie Aas, Ida Siebke a Kjersti Johannessen, které spolu se slovenským výtvarníkem Palo Machem, Jaroslavem Bejvlem a Marianem Volrábem tvořili v huti železnobrodské sklářské školy (LSD 2022 part one kanálu Městské muzeum v Železném Brodě @mestskemuzeumvzeleznembrode. Sedmý symposista Tomáš Košťál zrealizoval svůj návrh díky sklářským mistrům ve firmě Detesk, která je již pátým rokem partnerem symposia. Úchvatná umělecká sklářská díla vznikají díky spolupráci Městského muzea a Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě. 

Vítejte v našem muzeu!

Videopozvánka do sklářské expozice muzea, kterou jsme připravili spolu s Křišťálovým údolím. Naše muzeum je hrdým partnerem projektu Křišťálové údolí.

LSD 2021

Desátého ročníku sklářského sympozia Letní sklářská dilna se zúčasnila norská výtvarnice Jeanne-Sophie Aas. Její účast proběhla v rámci projektu Spojeno sklem! financovaného z Fondů EHP.

Sklo má smysl / Glass makes sense!

V květnu 2022 jsme navštívili Oslo. Pronikli jsme do tamnější sklářské komunity a navázali hodnotné partnerství. Navštívili jsme mnohá muzea, abychom se nechali inspirovat a poznatky zužitkovat v našem muzeu. Návštěva Osla proběhla v rámci projektu Spojeno sklem! financovaného z Fondů EHP.

LSD 2022 part one Volráb-Macho-Bejvl

V září 2022 se konala tradiční Letní sklářská dílna v Železném Brodě. Na huti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské vzorovalo šest sklářských výtvarníků. V tomto video představujeme Mariána Volrába, Pala Macha a Jaroslava Bejvla. Výsledky prací jsou součástí sbírky Městského muzea v Železném Brodě.In September 2022, the traditional Summer Glass Workshop took place in Železný Brod. At the hot shop of the Secondary Art and Industry School of Glass, six glass artists realised their art glass ideas. In this video we present Marián Volráb, Pala Mach and Jaroslav Bejvl. The results of the work are part of the collection of the Municipal Museum in Železný Brod.

Tvorba internetových stránek Dejtonaweb.cz | Jan Adamec