Zvolte jazyk

Výstavy a akce

Muzeum pořádá celou řadu zajímavých výstav a akcí. Kromě stálé sklářské expozice, muzeum každoročně pořádá tematickou výstavu v Městské galerii Vlastimila Rady. V blízké době bude ve sklářské expozici probíhat rekonstrukce, nicméně po otevření se můžete těšit na zcela novou interaktivní expozici, jejíž součástí bude i tzv. „temná expoziceׅ“, v níž budou osvětleny pouze samotné exponáty. Zážitek z uměleckého skla bude nevídaný. 

Jednou z nejvýznamnějších akcí, kterou muzeum organizuje je sklářské symposium Letní sklářská dílna, která probíhá na začátku září ve spolupráci se SUPŠS v Železném Brodě. Pozvaní výtvarníci realizují za pomoci sklářských mistrů svá výtvarná díla. Snad nejimpozantnější část je práce na huti, která je veřejnosti přístupná. Výsledky sympozia jsou slavnostně představena na vernisáži v rámci festivalu skla Skleněné městečko v Železném Brodě. 

Jsme hrdí, že je naše muzeum součástí Křišťálového údolí. Pravidelně se zapojujeme do akcí pořádaných Křišťálovým údolím a podporujeme myšlenku obrody sklářství v Libereckém kraji.

 

Národopisná expozice na Bělišti láká návštěvníky svojí malebností. I zde však muzeum pořádá krátkodobé výstavy na různá témata. Nejčastěji se jedná o výstavy k historii Železného Brodu, osobnostem města a výstavy výtvarného umění.

 

Mezi nejoblíbenější akce, které na Bělišti probíhají, patří Vánoční trhy a Velikonoční jarmark s místními řemeslnými výrobky a doprovodným programem. Každoročně je roubený dům zapojen do Dnů lidové architektury Libereckého kraje, které probíhají v druhé polovině července a pro návštěvníky je připraven doprovodný kulturní program a komentované prohlídky.

 

 

Tvorba internetových stránek Dejtonaweb.cz | Jan Adamec