Zvolte jazyk

Slavnostní otevření nové expozice

Slavnostní otevření nové sklářské expozice muzea proběhlo 1. března 2024 v odpoledních hodinách.

 

Muzeum prošlo komplexní rekonstrukcí, přičemž byla věnována pozornost jak modernizaci prostor, tak vytvoření zcela nové interaktivní expozice. Naši malí návštěvníci se mohou těšit na nový dětský koutek, ve kterém se nachází unikátní kuličkodráha na skleněné kuličky.

 

Slavnostní otevření začalo vernisáží v Městském muzeu, doprovázenou živou hudbou v produkci ZOR - Kotlárovci. Vernisáže se zúčastnila řada vzácných hostů, jako například hejtman Libereckého kraje Martin Půta nebo náměstkyně hejtmana Květa Vinklátová. Oslavy se poté přesunuly do místního KC Kino, kde probíhal bohatý kulturní program.

 

Večer začal cyklem prezentací "Sklo a nový kabát" powered by PechaKucha. Na této akci, charakterizované krátkými a výraznými prezentacemi, se představili zajímaví hosté, kteří se podělili o své názory a zkušenosti s tématem. Interaktivní část večera byl inspirativním zážitkem pro všechny návštěvníky. Po skončení prezentací proběhla afterparty s hudbou mixovanou DJ Svenem Jansenem, která trvala až do pozdních nočních hodin. Slavností otevření bylo fantastické!

 

Expozice PF 2024
Slavnostní otevření
Slavnostní otevření
Tvorba internetových stránek Dejtonaweb.cz | Jan Adamec