Zvolte jazyk

Sklo jako obživa: Jak to chodí v Norsku

Rádi bychom Vás seznámili s netradičním přístupem k podnikání v oboru uměleckého sklářství, se kterým jsme se měli možnost v Norsku seznámit. Během naší nedávné exkurze jsme navštívili několik skláren a přesvědčili jsme se, jak dobře funguje kombinace sklářské výroby a turistického ruchu. Naše přednáška bude vhodná pro širokou veřejnost, zejména však pro skláře, studenty a podnikatele v cestovním ruchu. Rádi bychom se s vámi podělili o naše poznatky a zážitky, které nám tato cesta poskytla. Přednáška bude doprovázena fotografiemi zachycujícími atmosféru a krásu norských skláren a jejich okolí.

Přednáška se koná dne 5. června 2024 v 17.00 hodin ve sklářské expozici Městského muzea na náměstí 3. května 37.

Naše pracovní cesta byla podpořena z Fondů EHP a Norska - Bilaterální spolupráce. Díky této podpoře jsme rozšířili naše znalosti nejen z oblasti sklářství, ale i z oblasti muzejní práce, což jak věříme, pomůže našemu dalšímu rozvoji.

Vstupné : 50 Kč

Zdenek Juna